Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W dniu 13.04.2022 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych.

Celem Turnieju było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

W turnieju uczestniczyło 5 szkól podstawowych tj.  Chotcza, Solec nad Wisłą, Pawłowice, Grabowiec oraz Lipsko. W grupie II  szkoły reprezentowane były przez trzyosobowe drużyny.
Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego.

Klasyfikacja końcowa – szkoły podstawowe  Grupa II

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. A.G. Bema w Lipsku
II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Grabowcu
IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą
V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Chotczy

W skład zwycięskiej drużyny z Lipska wchodzili następujący uczniowie:
1. Compa Patryk
2. Gołda Bartosz
3. Żabicki Bartosz
Opiekun drużyny: Henryka Wojdygo

Uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lipsku.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Najlepsza drużyna wyłoniona w eliminacjach powiatowych będzie reprezentować powiat lipski w eliminacjach rejonowych odbywających się  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach
 w dniu 28 kwietnia 2022 roku.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Lipsku, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku, Komenda Powiatowa Policji w Lipsku, Państwowa Straż Pożarna w Lipsku oraz PTTK w Lipsku.