FINAŁY MIĘDZYPOWIATOWE ZIEMI RADOMSKIEJ W MINI PIŁCE NOŻNE DZIEWCZĄT

W dniu 28 października 2021 w Radomiu na boisku piłkarskim "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 15 odbyły się FINAŁY MIĘDZYPOWIATOWE ZIEMI RADOMSKIEJ W MINI PIŁCE NOŻNE DZIEWCZĄT w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipsku okazały się bezkonkurencyjne. W rozgrywce finałowej dziewczęta pokonały faworytki zawodów zespół z PSP nr 15 z Radomia 3-1. Bramki w tym meczu zdobywały: Lena Rudolf, Oliwia Kruk i Maja Gudwańska. W kolejnym meczu nasze uczennice zmierzyły się z PSP z Odechowa. Mecz zakończył się wynikiem remisowym 0-0, który dał nam upragnione 1 miejsce. Jest to historyczny sukces jeśli chodzi o rozgrywki piłkarskie dziewcząt w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Bardzo miłym akcentem, były przekazane telefoniczne gratulacje drużynie dziewcząt przez Pana Dyrektora Marka Gierasińskiego, który na bieżąco był z nami w kontakcie.  Następny etap rozgrywek (MISTRZOSTWA MAZOWSZA) odbędą się na wiosnę. PSP z Lipska będzie reprezentowała ZIEMIĘ RADOMSKĄ na zawodach tak wysokiej rangi. Drużyna nasza wystąpiła w następującym składzie: Antonina Adamska, Olga Baranowska, Dominika Cieciura, Maja Gudwańska, Oliwia Kruk, Joanna Magierek(kapitan zespołu), Weronika Myśliwiec, Lena Rudolf, Oliwia Tracz i Nikola Wójcik. Korzystając z okazji chciałem podziękować nauczycielom w-f, którzy codziennie wkładają wiele wysiłku, aby Nasza młodzież była wspaniałym Ambasadorem Naszej Szkoły. Słowa podziękowania składam również zaangażowanym rodzicom, a szczególnie Panu Sylwestrowi Magierkowi, który w tych rozgrywkach w dużym stopniu przyczynił się do tego wielkiego sukcesu.
Ze sportowym pozdrowieniem opiekun zespołu Waldemar Traczyk.