Sukces uczennic z klasy 2a

Tegoroczny XXVI Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej  odbył się on-line.  Organizatorem było Lipskie Centrum Kultury, które promuje amatorską twórczość artystyczną dzieci i młodzieży.  Przegląd miał charakter konkursowy i przebiegał w trzech kategoriach prezentacji: teatr jednego aktora, muzyka, taniec oraz czterech kategoriach wiekowych.  Do konkursowej oceny artystycznej zgłosiło się:

• w kategorii Teatr Jednego Aktora  - 16 uczestników
  • w kategorii Muzyka  -74 uczestników

Z klasy 2a przystąpiło do konkursu siedem dziewczynek .

W prezentacji Teatr Jednego Aktora w kategorii wiekowej kl. I - III szkoły podstawowej Jury przyznało:

I miejsce:    Joanna Dusza

II miejsce:   Nikola Stępnik

Wyróżnienie:  Hanna Pałka

Przy ocenie jury wzięło pod uwagę: interpretację utworów, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, celowość użycia środków pozasłownych (kostiumu, dźwięku, elementów scenografii i innych środków wspomagających interpretację) oraz kompozycję sceniczną występu.

Jury Przeglądu zwróciło uwagę na bardzo wysoki poziom aktorski uczestników konkursu teatralnego, wielką pasję, wdzięk i talent uczestników konkursu.

W prezentacji :duety i zespoły w kategorii wiekowej kl. I - III szkoły podstawowej Jury przyznało:

wyróżnienie dla zespołu wokalnego w składzie:

Aleksandra Kędra, Blanka Sałek, Liliana Szymanowicz, Julia Wójcik

W kategorii prezentacji: soliści, swoje piosenki pięknie zaprezentowały Blanka Sałek, Liliana Szymanowicz i Julia Wójcik. Niestety, w tej kategorii dziewczynki nie miały szczęścia.

Podczas oceny komisje artystyczne  zwracały uwagę na  dobór repertuaru, interpretację utworu, dykcję, emisję głosu, stosowane środki artystyczne wyrazu, zgodność ruchu z muzyką, dobór kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny.

To wielki sukces tych siedmiu utalentowanych dziewczynek. Gratulujemy i czekamy na kolejne.

Wychowawca

Halina Czerwonka