Europejski Tygodzień Szczepień

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Szczepień pod hasłem „Zapobiegać Ochraniać Uodparniać” uczniowie naszej szkoły odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lipsku. Pracownik PSSE pani Jadwiga Nogieć w bardzo ciekawy sposób przedstawiła młodzieży historię odkryć szczepionek, wspomniała o pandemiach dziesiątkujących ludność na kuli ziemskiej. Prowadząca uświadomiła uczniom, że choroby zakaźne są nadal olbrzymim zagrożeniem dla ludzi,  a powikłania po nich mogą być śmiertelne, dlatego ważne jest, żeby szczepić się i ratować w ten sposób życie.